Госпітальної нефрології та діалізу

На базі відділення хронічного гемодіаліз відповідно до концепції загальнодержавної цільової програми розвитку систем надання лікувально-профілактичної допомоги хворим нефрологічного профілю у 2007 році було створено Львівський регіональний центр замісної ниркової терапії.

  • 2007

    Заснування центру

    На базі відділення хронічного гемодіалізу ЛОКЛ.

  • 2007

    Відділення в Червонограді

    Відкриття відділення на базі Червоноградської ЦМЛ.

  • 2008

    Відділення в Дрогобичі

    Відкриття відділення на базі Дрогобицької ЦМЛ.

  • 2015

    Відділення в Новояворівську

    Відкриття відділення на базі Новояворівської ЦРЛ.

Центр забезпечує:

  1. Взаємодію з лікувально-профілактичними закладами щодо консультативної допомоги при відборі хворих які потребують проведення замісної ниркової терапії.
  2. Проведення замісної ниркової терапії методом програмного гемодіалізу, постійного амбулаторного перитонеального діалізу та трансплантацією донорської нирки.
  3. Виконання оперативних втручань, пов’язаних з формуванням судинного доступу (тимчасового- імплантація двопросвітних катетерів і постійного – формування артеріо-венозних фістул) для проведення гемодіалізу та імплантацією перитонеальних катетерів для проведення постійного амбулаторного перитонеального діалізу.
  4. Проведення обстеження та підготовки потенційного родинного донора нирки і потенційного реципієнта донорської нирки.
  5. Надання консультативної допомоги хворим, яким було проведено оперативне втручання, пов’язане з трансплантацією донорської нирки і постійне проведення корекції імуносупресійної терапії.
  6. Співпрацю з Центром трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, скерування потенційних рецепієнтів для консультації і включення до карти реципієнта органа.
  7. Освоєння нових методів замісної ниркової терапії та методик ведення хворих з трансплантованою ниркою.

Медичні технології, що застосовуються в Центрі

У Центрі застосовуються всі сучасні методи діалізної терапії: бікарбонатний гемодіаліз, гемодіафільтрація, інтермітуючий щоденний гемодіаліз, постійний амбулаторний перитонеальний діаліз, апаратний перитонеальний діаліз, а також мембранний плазмоферез.

Впроваджено нові методи діагностики, лікування та оперативного втручання:

  • Конверсія інгібіторів кальциневрину у пацієнтів з трансплантованими органами з ознаками циклоспоринової нефропатії.
  • Застосування методики мембранного плазмаферезу при підготовці донора і реципієнта до родинної трансплантації нирки.
  • Екстраанатомічні реконструкції а-в фістули при оклюзії підключичної вени.

Де можна отримати гемодіаліз?

Програмний гемодіаліз на даний час проводиться у чотирьох відділеннях Центру:

  1. Відділення хронічного гемодіалізу ЛОКЛ на 30 діалізних місць.
  2. Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 1 на 5 діалізних місця на базі Червоноградської ЦМЛ.
  3. Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 2 на 7 діалізних місць на базі Дрогобицької ЦМЛ.
  4. Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 3 на 2 діалізні місця на базі Новояворівської ЦРЛ.

Заплановано відкриття відділень в Турківській ЦРЛ з 07.03.2016 року на 2 діалізні місця та у вузловій лікарні станції Стрий ДТГО “Львівська залізниця” з 02.04.2016 року на 10 діалізних місць.

Яка апаратура використовується для гемодіалізу?

  1. Апарати «Fresenius 5008 S», виробництва фірми «Fresenius» (52 шт)
  2. Система водопідготовки, виробництва фірми «Fresenius»

Як проводиться лікування?

Хворі з хронічною нирковою недостатністю, що підлягають лікуванню методом гемодіалізу госпіталізуються у відділення для стаціонарного лікування у відділення хронічного гемодіалізу, де хворим формується судинний доступ (тимчасовий – катетеризація центральних судин або постійний – формування артеріо-венозної фістули), проводиться лікування в режимі введення в програмний діаліз.

Хворі з хронічною нирковою недостатністю, що підлягають лікуванню методом перитонеального діалізу госпіталізуються для стаціонарного лікування у відділення хронічного гемодіалізу, де хворим імплантується перитонеальний катетер, проводиться лікування в режимі введення в програмний діаліз.
Операції по створенню судинного доступу для проведення гемодіалізу (імплантація двопросвітного катетера, накладання артеріо-венозного шунта, формування артеріо-венозної фістули) та імплантація катетера для постійного амбулаторного перитонеального діалізу проводяться в операційному блоці відділення.

Після введення в програму діалізу та стабілізації загального стану хворі продовжують лікування в амбулаторному режимі у відділенні хронічного гемодіалізу або у відділеннях амбулаторного хронічного гемодіалізу ЛОКЛ. У відділенні застосовуються такі методи еферентної терапії, як мембранний плазмоферез.

Трансплантація як метод лікування низки найтяжчих захворювань людини застосовується у випадках, коли усунення небезпеки для життя або відновлення здоров’я пацієнта іншими методами лікування неможливе. Діяльність трансплантологічної служби у Львівській області сконцентрована в Центрі трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів Львівської обласної клінічної лікарні на базі відділень хронічного гемодіалізу та судинної хірургії.

Одним із ключових моментів у досягненні належного та довготривалого функціонування трансплантованих органів є пожиттєве забезпечення пацієнтів адекватною імуносупресійною терапією за рахунок безоплатного відпуску лікарських засобів таким хворим з пересадженими органами у відповідності до вимог чинного законодавства.

Корисна інформація

Керівник Центру, завідувач відділення хронічного гемодіалізу ЛОКЛ – Русин Оксана Ігорівна, тел. 067 373 63 21
Завідувач відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 1 на базі Червоноградської ЦМЛ – Цвігун Ігор Романович, тел. 067 373 63 22
Завідувач відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 2 на базі Дрогобицької ЦМЛ – Гриник Любов Романівна, тел. 067 373 63 23

    Ваше ім'я (обов'язково)

    Ваш email (обов'язково)

    Тема

    Ваше повідомлення

    Регіональна програма надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю на 2016 рік

    На 1.01.2015 року в Україні програмний гемодіаліз отримувало 4 826 особи, 806 хворих лікувалося перитонеальним діалізом (надалі – ПД), 845 осіб жили з трансплантованою ниркою, і це лише 15-20% від усіх пацієнтів, які потребують такого лікування. Для тих, хто не потрапив у цю статистику, ситуація катастрофічна. Щорічно в Україні потребує гемодіалізу приблизно 5 тисяч нових пацієнтів (100-120 на 1 млн населення).

    За статистичними даними забезпеченість населення України з ХХН 5 ст. замісною нирковою терапією за 2014 рік по Україні становив 15,7 на 100 тис. населення, по Львівській області 24,7 на 100 тис. населення (найвищим був у Івано-Франківській області – 31,1, найнижчим – у Чернівецькій – 12,7).

    Станом на 1.01.2016 року Львівська обласна клінічна лікарня в цілому забезпечує проведення програмного гемодіалізу 334 пацієнтам на базі відділення хронічного гемодіалізу та відділень амбулаторного гемодіалізу №1 і №2. На амбулаторному обліку знаходиться 47 пацієнтів, які отримують ЗНТ методом перитонеального діалізу та 114 пацієнтів з трансплантованими органами, які отримують імуносупресійну терапію.
    Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 1 на 4 діалізних місця (на базі Червоноградської ЦМЛ) працює з 12.09.2007 року забезпечує лікування пацієнтів з Сокальського та Радехівського районів. На 1.01.16 року працює 5 діалізних місць, продовжують лікування методом гемодіалізу 31 пацієнт.

    Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 2 на 6 діалізних місць (на базі Дрогобицької ЦМЛ), працює з 27 травня 2008 року забезпечує пацієнтів з південно-західного регіону (Стрийський, Дрогобицький, Турківський, Самбірський, Старо-Самбірський райони). На 1.01.16 року працює на 7 діалізних місць і продовжують лікування методом гемодіалізу 48 пацієнтів.

    Відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу № 3 на 4 діалізні місця (на базі Новояворівської ЦРЛ № 1)з 4 січня 2016 року забезпечувє лікування 8 пацієнтів .

    Станом на 1.01.2016 року відділення хронічного гемодіалізу ЛОКЛ забезпечує проведення програмного гемодіалізу 255 пацієнтам та 1 пацієнту з гострим пошкодженням нирок. На обліку відділення 38 пацієнтів з сформованим судинним доступом, яким ближчим часом необхідно розпочати лікування гемодіалізом.

    Comments are closed.