У Львові презентують книгу про видатних львівських медиків

За метеріалами ZAXID.NET

У Львові 23 грудня презентують книгу «Львів епохи Беків» за редакцією Оксани Заячківської у співпраці з Віолетою Валентовською та Антоном Коененом. Видання розповість про видатних львів’ян науковців медиків – ректора Львівського університету у 1912-1915 рр. Адольфа Бека та Генрикa Бекa (1896-1946).

Адольф Бек (1863-1942) є видатним вченим засновником львівської школи фізіології. Генрик Бек (1896-1946), син професора Адольфа Бека, є випускником медичного факультету Львівського університету, професором Вроцлавського університету, лікарем-гінекологом за фахом та митцем за натурою, документалістом життя Львова, Варшави, Кракова міжвоєнних років та трагічних часів Другої Світової війни.

Генріх Бек був обдарованою людиною і крім високих професійних лікарських вмінь, залишив нащадкам великий мистецький спадок живопису: 1700 акварелі, малюнків олівцем, вугіллям, що є яскравим життєвим «фільмом» про міжвоєнний та воєнний період Львова, Варшави та Вроцлава.

Генрик Бек – талановитий лікар, акушер-гінеколог, працював і викладав в клініках Варшави (1921-1939) і Львова (1939-1942). З 1.02.1946 р. професор, директор клініки акушерства і гінекології Вроцлавського університету. Учасник львівських подій та війни 1918-1920 рр. Від початку Другої світової війни був зв’язаний з обороною Варшави, роботою у військовому госпіталі, відступом на Схід та поверненням до Львова.

Разом з дружиною Генрик у листопаді 1942 р. повертається до Варшави, де він переховується, щоб не потрапити в гетто. Одночасно з Варшавським повстанням вони розпочинають працювати у хірургічному шпиталі, де Генрик швидко стає одним з його керівників. Проте провал Варшавського повстання призвів до переховування у руїнах Варшави впродовж 110 днів.

Ставши одним з Варшавських «Робінзонів Крузо» і страждаючи від голоду та зневоднення, Генрик Бек під псевдонімом доктор Борн продовжував лікарську практику та підтримував моральний дух інших.

 

Життєвий і науковий шлях родини Беків тісно переплетений з історією Львова, проте залишається мало відомою широкій громадськості. Їх праця є зразком наукової та життєвої жертовності для сучасних львів’ян.

Книга є спільним проектом Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (Україна), Ягеллонського університету (Краків, Польща), Радбоуд університету Неймегена (Нідерланди). Вона має на меті допомогти відродити у всій повноті контекстів постаті Адольфа і Генрика Бек. Через їх особисті історії життя книга привертає увагу до здобутків наукового медичного середовища у світову науку.

Поект презентують 23 грудня о 15.00 годині в Палаці Потоцьких.

Comments are closed.