У ЛОКЛ дітей з вадами серця оперуватимуть в оновленій операційній

За матераілами ZAXID.NET
Приблилизно через два місяці у Львівській обласній клінічній лікарні завершиться ремонт дитячої операційної. Фінансує проект – Люксембурзький Червоний Хрест. Сучасне обладнання для операційної та палати інтенсивної терапії: операційний стіл і настельна лампа, дихальні апарати, монітори, інфузійні пристрої, дефібрилятор, штучні водії ритму, стерилізаційний апарат тощо, вартістю 280 тис. євро, вже у відділенні.

Ще 84 тис. євро виділено на ремонт операційної, яка нічим, за словами кардіохірурга, не поступатиметься європейським. В операційній буде відповідна очистка повітря, яку забезпечуватиме потужна вентиляційна система, спеціальне покриття стін і стелі, вбудований нагрів приміщення, сучасні комунікації тощо.

«Ремонт у відділенні дитячої кардіохірургії наближається до завершення. Три дитячі палати, сестринський пост, палата інтенсивної терапії уже відремонтовані. Нещодавно пройшов експертизу проект ремонту операційного блоку і днями тут розпочнуться роботи», – повідомив Микола Коник.

Тісна співпраця між львівськими дитячими кардіохірургами й організацією Люксембурзького Червоного Хреста у рамках «Програми допомоги дітям України з хірургічними вадами серця і розвитку дитячої кардіохірургії у Львівському кардіохірургічному центрі» триває вже 25 років. За цей період спільними зусиллями львівських і європейських кардіохірургів прооперовано майже 400 дітей з важкими вадами серця. Без оперативних втручань більшість цих дітей була б приречена. Професор-кардіохірург Бернард Айзенманн, кардіолог Річард Шнайдер та інші лікарі два-три рази на рік приїжджали до Львова і спільно з львівськими колегами безкоштовно оперували й консультували хворих дітей не лише з Львівщини, а й всієї Західної України. Закордонні лікарі ділилися з львівськими не лише досвідом у лікуванні складних вад серця, а й всіляко допомагали обладнанням і витратними матеріалами.

Торік відвідали дитяче кардіохірургічне відділення і керівники Люксембурзького Червоного Хреста і результатом цього візиту став операційний реноваційний проект.

Comments are closed.