Участь представників ЛОКЛ у тренінгу «Горизонт 2020: від ідеї до проекту – як підготувати успішну проектну заявку»

26 травня 2016 завідувач організаційно-методичним відділом ЛОКЛ Стадник Оксана Миколаївна прийняла участь у тренінгу «Горизонт 2020: від ідеї до проекту – як підготувати успішну проектну заявку», що відбувся у м. Львові на базі ГО «Агенція європейських інновацій».

Горизонт 2020 є фінансовим інструментом реалізації ініціативи Європейського Союзу та об’єднує Рамкову програму з досліджень та інноваційного розвитку (РП), Рамкову програму конкурентоспроможності та інновацій (СІР) та Європейський інститут інновацій та технологій (ЕІТ), що діяли в попередні роки. Горизонт 2020» – це найбільша програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій з загальним бюджетом близько 80 млрд. євро, розрахована на 2014 – 2020 роки.

Оскільки Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС, можливості скористатися коштами програми з’явилася і в українців. Горизонт 2020 поділено на три компоненти: передова наука, індустріальне лідерство, соціальні виклики.

Слід відзначити, що дана Програма надає переможцям конкурсів кошти на реалізацію проектів з часткою фінансування 100 %. За умови створення консорціумів, що матимуть в своєму складі партнерів з щонайменше чотирьох європейських країн, спільний транснаціональний проект має всі шанси на перемогу.

На заході зокрема йшлося про підготовку успішних проектних заявок. «Успіх матимуть проекти, які за своїм складом матимуть інноваційний аспект, ефект новизни»,- зазначає під час виступу організатор заходу Іван Кульчицький.

Досвідом підготовки проектів та пошуку партнерів під час тренінгу поділилися міжнародні експерти Рафаель Коумері та Лета Псалті.

Агенцією місцевого розвитку Виноградівщини продовжується роботу щодо пошуку джерел фінансування інвестиційних проектів розвитку Виноградівшини. Саме з метою перспективи підготовки майбутніх проектів представниками Агенції:

– ознайомлено з умовами участі в перспективі участі конкурсних наборів програми Горизонт 2020;

– отримано рекомендації щодо роботи з інформаційним ресурсом Програми Горизонт 2020;

– ознайомлено з практичними аспектами побудови партнерства з метою подання спільних транснаціональних проектів.

Comments are closed.