Наші лікарі першими в Україні навчилися боротися з гігантськими пухлинами

За матеріалами ZAXID.NET

У судинне відділення Львівської обласної клінічної лікарні 59-річна жителька Бродівського району самостійно прийти не могла, вона практично не ходила. Ноги пані Галину не слухались з двох причин. Перша: у неї є надмірна вага. З’ясувати, скільки саме важить пацієнтка (що дуже важливо, передусім, для анестезіолога) лікарям так і не вдалося, бо не було відповідної ваги. Найбільша, яку знайшли у лікарні, показувала максимум 160 кг, але для хворої вона була недостатньою. Тож лікарі припускають, що пацієнтка важить десь під 200 кг.

Друга причина: на кожному стегні у жінки були просто гігантські пухлини. На лівій нозі розміром 40х25 см, на правій – 20х15 см. Вони заважали жінці ходити, а відсутність руху автоматично призводила до зростання маси тіла.

Третя операція у цьому році. А чи остання?

«Пухлини на ногах почали рости кілька років тому, – розповіла ZAXID.NET хвора. – Та я до лікарів не зверталася, бо мені соромно було. А пухлини ставали все більших розмірів й діти наполягли, аби я їхала на консультацію до Львова».

У лікарні після обстежень жінці поставили діагноз: слоновість обох кінцівок, пухлини обох стегон.

Слоновість – це хронічне потовщення шкіри та підшкірної жирової клітковини, що супроводжується різко вираженим застоєм лімфи. Це захворювання нерідко виникає у людей, які перенесли оперативні втручання, під час яких було видалено частину лімфатичних вузлів, що призвело до порушень лімфатичного відтоку. Та ця пацієнтка не перенесла жодної операції , а до слоновості і виникнення пухлин, за словами лікарів, призвела надмірна маса тіла.

Пані Галину терміново почали готувати до операції. Її призначили на вівторок, 5 вересня 2017 року. До складу операційної бригади увійшли судинний хірург, професор Ігор Кобза, судинні хірурги Тарас Кобза, Олег Зубенко і анестезіолог Роман Михальчук.

Ця складна операція тривала всього годину. За словами професора Ігоря Кобзи, вона не є для бригади хірургів складною, бо вони, як кажуть, вже мають набиту руку. Це вже третя операція з видалення великих пухлин у цьому році. Першу операцію з видалення пухлини вагою 15 кг судинні хірурги Львова провели наприкінці березня цього року. Це була дуже ризикована операція, бо медичних протоколів оперування таких пухлин нема. Колеги з інших областей України та й навіть з-за кордону не могли поділитися досвідом, бо таких оперативних втручань не проводили. Під час операції могла бути велика крововтрата, адже кожен сантиметр пухлини мав свою судинку. І рана після видалення пухлини таких розмірів доволі велика, погано заживає, бо виділяється лімфа і вона постійно волога.

Але хірурги мусили ризикувати, бо така велика пухлина могла переродитися у саркому. І жінці нікому було допомогти. Операція, на щастя, пройшла успішно, без ускладнень.

Під час другої операції пацієнтці видалили пухлину вагою 10 кг. Пухлина, яку видалили пані Галині, менша, вона, за словами судинного хірурга Тараса Кобзи, важить 7 кг. Її відправили на аналіз, але за попередніми даними – це лімфоліпома.

Найбільша мрія – самостійно ходити

Учора пані Галину з реанімації перевели у загальну палату. Вона на милицях вже походила трішки по палаті. Їй ще непросто, важко, боляче, але лікарі змушують жінку вставати, ходити, щоб уникнути утворення тромбів. Під час руху краще циркулює кров і швидше загоюються рани. Пацієнтка ще не зовсім відійшла від першої операції, а вже мріє про другу. Їй здається, що коли заберуть пухлину з другої ноги, вона нарешті повернеться до звичного життя. Головне для неї, знову самостійно ходити.

«Такі оперативні втручання для нас вже не належать до розряду складних, але важко таких хворих виходжувати вже після операції, – каже Тарас Кобза. – Рани погано заживають, непросто хворого з такою вагою підняти з ліжка і змусити ходити, але це слід робити. Операцію на другій нозі ми пані Галині проведемо, але після того, як заживе рана на вже прооперованій нозі».

Судинні хірурги просять громадян, які мають схожі проблеми, не затягувати візит до лікаря і не чекати, поки пухлина виросте до великих розмір. Невеликі пухлини легше оперувати й сама операція є менш травматичною для пацієнта.

Мабуть, судинним хірургам невдовзі доведеться робити четверту операцію з видалення пухлини великих розмірів. Коли ми виходили з судинного відділення, то побачили під кабінетом ординаторської молоду жінку років 40, яка також має надлишкову вагу, а пухлина на лівій нозі досягала майже до п’ятки.

Comments are closed.