Хірурги ЛОКЛ вперше в Україні провели унікальну операцію на судинах нирок

За матеріалами ZAXID.NET

У Львівському центрі трансплантації при Обласній клінічній лікарні вперше в Україні провели складну операцію на розширених судинах двох нирок. Лікарі виявили аневризму (розширення) ниркових артерій у 50-річної пацієнтки місяць тому.

Хірурги вийняли по черзі нирки, заморозили їх, вирізали розширені артерії, зробили реконструкцію судин (в одному місці судину слід було продовжити, для цього взяли вену з ноги), а тоді поставили нирки на місце.

Операцію провела бригада судинних хірургів-трансплантологів, зшивати доводилося судини, які мають в діаметрі всього 1-2 мм.До складу операційної бригади увійшли судинні хірурги-трансплантологи: професор Ігор Кобза, Ростислав Жук (головний трансплантолог Львівщини), Данило Федорів, лікар-анестезіолог Дарія Сольман.

«Операція тривала шість годин, ми досі точно не знаємо, чи були аналоги таких операцій у світі. Раніше ми мали такі операції на одній нирці, бо зазвичай аневризми з’являються у одній, а тут – у обох. Перед нами стояло надважке завдання – аневризми висікти, а нирки зберегти», – професор Ігор Кобза.

Судинні хірурги погодилися розповісти про роботу тільки за місяць після операції, бо таке складне хірургічне втручання проводили вперше. Зараз пацієнтка почувається добре.